UZAKTAN ÖĞRETİM HAKKINDA

Yayınlanma Tarihi: 23-09-2020

Sevgili Öğrencilerimiz;

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan açıklama uyarınca; Üniversitemizde uzaktan eğitime geçilmiştir (YÖK açıklaması için tıklayınız). 23.03.2020 Pazartesi günü itibariyle Bölümümüz mevcut ders programı dikkate alınarak tüm lisans ve lisansüstü derslerin teorik saatleri uzaktan eğitim aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için, ilk olarak üniversitemizin uzaktan eğitim merkezi DEUZEM web sitesini detaylı olarak inceleyiniz ve hazırlıklarınızı yapınız.

https://deuzem.deu.edu.tr/

Online derslere erişim için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

https://online.deu.edu.tr

 

Yapılan açıklamaya göre dersler senkron ve asenkron yapılabilecektir. Senkron dersler eş zamanlı ve video paylaşımlı şekilde gerçekleşeceğinden, kısa vadede bu hazırlığın yapılamayacağı dersler asenkron (eş zamanlı olmayan) gerçekleşebilecektir. Asenkron uygulaması,  öğrencilere her hafta ilgili ders için ders notlarının (sunu, belge, vb.) Microsoft Team aracılığı ile iletilmesi şeklindedir. Bu noktada sistemin takip edilmesi ders notlarının indirilmesi, derse devam ve katılım göstergesi olduğundan sizler için önem arz etmektedir. Derslerin uygulama saatleri ile ilgili açıklamalar ilerleyen haftalarda Dekanlık makamınca yapılacaktır.  Bu noktada, lütfen üniversitemizin, fakültemizin web siteleri, e-postalar ve Debis mesajlarını sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

………………….@ogr.deu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz ile sisteme kayıt olabilirsiniz.  

Teknik sorunlarınızla ilgili; 

Destek almak için info@deuzem.deu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

 Office 365 kullanıcı hesabı ile ilgili problemlerinizde admin@deu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

 

Yaşanan bu olağan üstü durumu hep birlikte atlatabilmek ümidiyle, sağlıkla kalın.

Başarılar dileriz.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanlığı